Press / media / links

V Karlíně, který se za poslední dobu stal jedním z nejvíce trendy míst v Praze díky svému jedinečnému kosmopolitnímu twistu, vznikl kadeřnický salon, jež u nás nemá obdoby.

Za unikátním konceptem nestojí nikdo jiný, než uznávaný a cenami ověnčený kadeřník Michal Zapoměl. Ten je se svými kolegy rovněž držitelem ocenění TEAM ROKU 2016 v Hairdressing Awards.

“Náš salon se díky novému konceptu dostává na novou úroveň, kdy dokonalou službu mého teamu propojujeme s kavárnou a s prostorem akademie – místem vzdělávání a motivačních workshopů,” prozradil Michal Zapoměl.

Kadeřnický salon bude výjimečný nejen svými službami, ale i originálním designem. “Pro prostor salonu a kavárny jsem zvolil jedno z nejlepších interiérových studii v Barcelone Azul-Tierra a jejich designéra Vicente Nebota. Jejich interiéry mě totiž uchvátily,” přiznává Michal. “Každý kousek nábytku v mém salonu má příběh a je z různých koutů světa a připomíná mi cestu s ním spjatou. Jednotlivé kousky a starožitnosti jsou ze Španělska, Francie, Holandska a Tibetu. Celý interiér působí trošku dekadentním dojmem, ale naprosto vás okouzlí svou celistvostí a pocitem, že v prostoru objevujete stále něco nového.”

Nový salon si klade za cíl také osvětu svých návštěvníků, a tak Michal Zapoměl otevírá i Vzdělávací akademii, jež bude místem, kde se mohou vzdělávat nejen kolegové z oboru, ale i koncoví klienti. Pro ty se zde budou pořádat tematické semináře o tom, jak lépe, více a jednodušeji pečovat o sebe a své vlasy.

 

Zdroj: www.iluxus.cz

Kadeřnický salon Michala Zapoměla má s těmi klasickými máloco společného. Najdete tu sbírku „kouzelných“ zrcadel, pávy, motýly i brouky, korály...

To vše vytváří atmosféru plnou romantiky a fantazie. Hlavní motiv a vize pochází z knihy Alenka v říši divů. Michal Zapoměl je vyhlášený kadeřník, jehož salony oslaví tento rok 20. výročí. Pobočku má v Praze a v Plzni. Do pražského salonu ale nemusíte přijít jen pro nový účes, můžete si zde dát také výtečnou kávu a něco dobrého na zub. Součástí salonu je totiž kavárna s příhodným názvem Za zrcadlem. Na projektu pracovalo mezinárodní duo složené z české architektky Barbory Mluvkové a španělského designéra Vicenta Nebota. V původních prostorách bývala první karlínská elektro stanice. „Budovu postavil František Křižík. Snažili jsme se reflektovat duch průmyslové revoluce a zároveň prostor převtělit do pohádkového prostředí, kde se poskytují nadstandardní kadeřnické služby pana Zapoměla,“ říká architektka z pražské společnosti Konceptual. Projekt navrhovala velice známá španělská společnost Azul Tierra, v čele s designérem Vicentem Nebotem. Ten se zajímal ze všeho nejdřív o historii a osobní příběh Michala Zapoměla, a poté sestavil odpovídající koncept salonu. Každý unikátní kousek a starožitnost, která v salonu je, má svůj příběh. Michal Zapoměl spolu s designerem Vicente Nebotem cestovali po Španělsku i Francii a ve starožitnictvích jednotlivé kousky pečlivě vybírali. „Spolupráce s Vicentem byla nezapomenutelná, velmi krásná a unikátní,“ vzpomíná Michal Zapoměl. „Vše se určitě projevuje na pohádkově až snově laděném prostoru, který na naše poměry působí trochu nečesky, ale rozhodně útulně," dodává. V salonu můžeme najít kousky z Francie, Španělska, Tibetu, Čech i Holandska. Neopomenuly se ani ty nejmenší detaily, jako je nádobí či prezentace produktů. Dokonalost Michal Zapoměl vidí hlavně v propojení historie, industriálu a nadčasového luxusu. „Vsadili jsme na světově uznávané značky, ale i na starožitné kousky.“ Stojí tu velké prosklené dveře, na zadní stěně salonu zase visí geometrické police, které jsou celé z kovu. Všimnout si můžeme i nádherně zpracovaných parket či šedé hexagonové dlažby a zdí ze štěrkového betonu. Nábytku dominuje bronz a železo. Moderní osvětlení dodává interiéru teplé tóny, o celkové oživení se starají květiny a dekorace. Architektka Barbora Mluvková je hrdá především na finální zpracování všech pasířských i truhlářských prvků, které jsou absolutně atypické až umělecké, vyrobené přímo na míru. Salon Michal Zapoměl je okouzlující místo, které ve vás zanechá jedinečný designový zážitek. „Splnil jsem si dětský den. Doufám, že mou radost bude sdílet co nejvíce klientů našeho salonu. Pevně věřím, že i naše kavárna Za zrcadlem bude pro všechny místem setkávání a tvoření krásných příběhů," říká majitel salonu Michal Zapoměl.

 

Zdroj: www.insidecor.cz

Velkolepý projekt kadeřnického mága.